Björk

Björk Guðmundsdóttir

8,2
2 761 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Björk

- darze ta laske niezdrowa miloscia ;-) jestem jej fanatykiem i od wielu lat nie bylo chyba dnia zebym sobie jej nie posluchal/poogladal chocby przez chwile. Dla mnie to jedna z najwybitniejszych postaci chodzacych aktualnie po ziemi. Vespertine to chyba najlepsza plyta w historii muzyki w ogole... nie wiem kto jeszcze tak pobudza neurony jak ta pani.. chyba tylko maestro miles, np swoim 4 i pol godzinnym bitches brew...

rafau

niech Ci się nie wydaje, że jesteś jedyny...

rafau

no właśnie, niech ci się nie wydaje, że jesteś jedyny :->

rafau

ehm... jeszcze ktoś?! ;-))

rafau

Ja! Ja! Ja!

Jaz imam rad Björk, ne, jaz ljubim Björk!

rafau

Nie mam aż takiej ochoty jej oglądać, ale słuchać... Rzeczywiście jest to cos czego nie można doznać gdzie indziej.

Karczoch

wieesz... nie koniecznie oglądać w sensie że oglądać... no chyba, że jakieś koncerty starsze sziugarkjubs - nie była wcale taka zła! ;-))

rafau

Ech, na koncert wybrałabym się z chęcią osobiście ;)
Bjork mogłaby przyjechać do Polski... Ewentualnie do jakiegoś kraju obok. I jest jeszcze jeden problem, nistety w mojej małej mieścinie nie znam takich osób, które by się ze mną wybrały :(

Karczoch

No cóż, ja w moim 200-tysięcznym miasteczku znam tylko jedną osobę, która się "jara", jak to ona mówi ;-) Kiedyś jak djowałem to współorganizowałem imprezki i koncerty i sprowadziłem parę ciekawych osobistości tu i tam, no ale bjerk jest raczej ponad moje siły ;-))... to by musiała być warszawka albo katowice... ale jak będzie to się na pewno wybiorę z Tobą! Ciesz sie!! ;-))

rafau

O widzę, że Rafu też tu jest. Ostatnio preczytałem o niej kilka artykułów i życiorysów. Widziałem też kilka teledysków na YouTube, nawet ten filmik szalonego fana na Smogu. ;) Mam nawet jej tapetkę na kompie, chyba to powiększona okładka pierwszej płyty. Wyszła na niej bosko, świetna trochę rozczochrana fryzurka, piękny tajemniczy uśmiech, no i ten rozciągnięty stary sweter z którego widać jej piękne delikatne dłonie - cudo. ;) I tu pojawia się moje pytanko, jaką płytę najlepiej ściągnąć? mam bardzo mało miejsca na dysku i muszę się poważnie zastanowić, normalnie już dawno miałbym jej dyskografię, ale miejsca brak. Heh, trzeba kupić płytki. ;) No, ale jak już, to jaką? Pozdrawiam.

Aspik

Zacznijmy od tego, że ściąganie muzyki jest nielegalne...

No. A co do płyt - mój faworyt jest na górze - Vespertine, jak jedna i tylko jedna - to tylko ta ;-). Skoro jednak masz na kompie okładkę jej pierwszej solowej płyty, co się zwie "Debut" (1993) i tak Ci się podoba, to polecam wykopsać z peceta całe dicho i hipes hopes i zacząć właśnie od tej, a potem jechac po kolei - tak jest najzasadniej, a wszystkie jej płyty są w dechę, zapewniam! nooo... poza debiutem anno domini '77 - ale wiecie, że teraz egz. chodzą po 1000 dolców?? ;-).. szaleństwo...

rafau

pragnę zakomunikowac, że na oficjalnej stronie Björk (www.bjork.com) ukazała się wczoraj informacja o nowej płycie, jej wydanie jest zaplanowane na 'late spring', ale pewnie trochę się opóźni. jest też informacja o trasie koncertowej (miejmy nadzieję, że przypomni jej się o słowiańskich rubieżach cywilizowanej Europy:-))

ModernoGatto

a ja pragnę wyrazić swoją radość, że współpraca z timbalandem zakończyła się "tylko" dwoma utworami, które i tak zostały później poddane generalnemu remontowi, dokonanemu oczywiście przez naszą islandzką piękność. Jeszcze dziś rano miałem wizję bjork z metalowymi zębami i spinnerem na szyji z napisem "The Bee nigga yo", w towarzystwie czarnych, męskich prostytutek, featuring 50 cent.. Cieszy mnie również duet z antonym... no i do tego konono(wicz?).. nie szaleję, ale myślę że to będzie dobrze współgrało - będzie ciekawie ;-) Jeszcze raz- bardzo się cieszę, że zaraza hip hopu raczej nie odciśnie piętna na jej nowym dziele ;-))

rafau

...ja chciałbym skromnie wtrącić, że płyta Bjork z 77' była bardzo fajna... czego mozna sie bylo spodziewac po dziecku?
uwielbiam ją [poza klasyfikacja ofkourse], ale mimo wszystko najbardziej podobała mi sie Homogenic i to chyba ją mogę z czystym sumieniem polecic osobie ktora zastanawia sie co sciagnac pierwsze.

daw1d

Ojojoj trudny wybór wszystkie są super, no może ten debiut trochę nie bałdzo ;) Ja najbardziej jestem za Vespertone, bo przy "Coocon" i Hiden place" wymiękam... A druga po Vespertine byłaby Medulla :) Family tree tez w sumie bardzo lubię, nie no wszystkie lubię, tylko po prostu każda jest inna i na inny sposób mi się podoba.

Karczoch

Ja bym do tej listy dodał pozostałe 10 utworów Vespertine ;-) Tej płyty nigdy nie słucham w kawałkach, bo to jest piekielnie spójna artystyczna całość i jak dla mnie nie powinna być w ogóle podzielona na tracki..

PS słyszeliście remix Pagan Poetry Matthew Herberta? Właśnie zakupiłem singielek z tym remixem i... słucham go już chyba z 10 raz....

ModernoGatto

najnowsza wiadomośc: premiera nowego albumu jest przewidziana na 7 maja (informacja nie jest oficjalnie potwierdzona), a Björk wystąpi w polsce na Open'er Festivalu :-))))

ModernoGatto

AAA kocham Cię !!!! Bóg nas kochaaaa!!!!!!!!! AAA to wspamiale!

rafau

Ja też ją uwielbiam, ale zaiteresowałam się nią niedawno..;) musze jednak przyznać, ze jest świetna.

A_R_

Jest wspaniała;]
i ekscentryczna;]


:]

rafau

Mam bilet od marca :D, kto się jeszcze wybiera?

Karczoch

Lubię ją ale min 130 zl w Gdynii to innym razem. Już w tym roku zaliczam red hotów ;] Przy nastepnej trasie pojade do najbliższego kraju w jakim będzie ;]

Wookie88

Red Hoci też mnie kusili, ale jak pomyślę, że będą spiewać "hity" z najnowszej płyty, to mi się odechciewa. Gdybym wiedziała, ze zagrają tylko utwory do Califonication, to może... Poza tym Anthony fałszuje na żywo :P. Bjork przeważa ;)

Karczoch

Ha i co?! Red Hoci dali świetny koncert, radzę zerknąć na trackliste ;] jest np tu:
http://www.redhotchilipeppers.psi1.pl/viewtopic.php?t=934&postdays=0&postorder=a sc&start=0

Jak widać oprócz koniecznych kilku utworów z najnowszej płyty pamiętali, że to ich pierwszy koncert w Polsce i jak widać oprócz piosenek z Californication(!) zaśpiewali nawet kawałki z Blood sugar sex magic z '91 także totalny odlot ;] + genialne solówki. Zresztą 15 lipca o 22.05 jest skrót na TVN (20 lipca w nocy powtórka). Przy następnej trasie Red Hotów po europie znów zamierzam pójść na ich koncert, tym razem pewnie będę musiał się udać do najbliższego kraju, ale po 3 lipca wiem, że warto ;) Wszyscy co nie mogli się zdecydować, niech żałują ;]

Dla innych sorki za offtopa ale musiałem tak odpowiedzieć ;] oczywiście nadal uwielbiam Bjork, oby tylko jej następna trasa znów nie zbiegła się z trasą Red Hotów ;]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones