Björk

Björk Guðmundsdóttir

8,2
2 761 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Björk

Bjork to geniusz, tworzący magiczne dzieła, nawet trudno mi opisać piękno takich utworów jak np.
"Hidden Place", "Unison", czy "Mutual Core". Lecz niestety kontrowersyjna muzyka ma też złe
strony, a mianowicie niektóre piosenki Bjork mi nie odpowiadają. Najbardziej "Triuph of heart"
oraz "Violently happy"...

użytkownik usunięty
montezuma_wielki

dlaczego Triumph of a heart Ci nie odpowiada ? oczywiście szanuję twoje preferencje muzyczne, ale przynajmniej jak dla mnie piosenka jest przegenialna, sama sobie czasem podśpiewuję refren the triumph of a heart that gives all that gives all. A kot w garniaku - skradł moje serce

gdybym miała podać piosenkę która mi nie pasi w moim odczuciu byłaby to Where is the line...
http://www.youtube.com/watch?v=KqwJV449hnY w ogole mi się ta piosenka nie podoba, nie przemawia to do mnie.

Cóż, ja natomiast lubię "Where is the line", jej "inność" i ciężkość przypadła mi do gustu. Natomiast Triuph of heart to IMO zniżenie się Bjork do poziomu innych wokalistów. Bity i teledysk sprawiają, że piosenka jest antybjorkowa. To całkowicie nie w jej stylu. A ten kot... mam wrażenie, że to piosenka dla dzieci. Porównaj sobie luzackie i szalone Triuph of heart z wspaniałym, wyniosłym i inspirującym Unison...

użytkownik usunięty
montezuma_wielki

Bjork ma coś w sobie z dziecka, bardzo dużo jej teledysków i piosenek sięga jakby do tej nawet i dziecięcej wrażliwości patrz np Big time sensuality czy Who is it ( genialny kostium!), co do Triumph of a heart, jest to coś innowacyjnego ta piosenka głównie wokale, bity i tak dalej, w sumie nie da sie powiedzieć co to jest "bjorkowatość", ona poszkuje, drąży, łączy elementy w muzyce które mogą się wydawać niezbyt pasujące do siebie, każda z jej piosenek ma to coś, ona nie płynie jednym nurtem, że możemy powiedzieć, że jest taka czy owaka,nie można jej ubrać w takie ramki - no a przynajmniej takie jest po prostu moje zdanie.

Where is the line jest dla mnie zbyt przytłaczająca, a jeśli chcesz poznać utwory które mi się najbardziej podobają, to zapraszam do siebie na bloga :)

Zgadzam się! Bjork miesza, nie zamyka się w konkretnych nurtach i ramach, z resztą w jednym z wywiadów sama powiedziała, że "styl zabija" i to jest według mnie genialne, u siebie także widzę codziennie najróżniejsze inspiracje i "wrażliwości". Te jakby dziecięce motywy widać także w teledysku do "Human Behavior" na przykład ; )

Jeśli już mowa o "triumph of a heart", "violently happy" i "where is the line" to wszystkie je baardzo lubie.

użytkownik usunięty
baniaczello

No i co ja mam tu się wiecej rozpisać do Ciebie, skoro wyjęłaś mi moje myśli z głowy i rozścieliłąś komentarzowo przede mną ? Mogę Cię jedynie zaprosić na bloga, do posłuchania wg mojego oczywiście uznania ciekawych piosenek Bjok.
A Human behaviour - pod względem melodii, tekstu, głosu - ideał. kocham, kocham, kocham.

montezuma_wielki

jak lubicie "Human Behavior" to polecam zwrócić uwagę na remix Underworld < https://www.youtube.com/watch?v=cuQZiKxtB0g >, nudny jak flaki z olejem, ale od dziewiątej minuty przeKóRWApiękny staje się...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones